مولتی ویتامین های مو را بشناسیم

مولتی ویتامین های مو را بشناسیم  

موهایی که در اثر استفاده از مواد شیمیایی مانند دکلره، فر دائم و ... شکننده و ضعیف شده اند، لازم است به وسیله ی مواد تقویتی ویتامینه و معالجه شوند. ویتامینه علاوه بر درمان موهای آسیب دیده، از ریزش مو جلوگیری کرده و موهای سالم را نیز تقویت میکند.

یک تقویت کننده گیاهی عالی برای موهای خشک و شکننده:
مواد لازم:
1. روغن نارگیل 20 سی سی
2. روغن زیتون 20 سی سی
3. زرده تخم مرغ 2 عدد
4. سرکه سیب 10 سی سی
5. روغن بادام 20 سی سی
6. برس رنگ
7. پوشش نایلونی یا کاغذ فویل
طرز استفاده:
روغن ها را با حرارت ملایم گرم کنید. سپس زرده ی تخم مرغ را به خوبی هم زده و با سرکه سیب و سایر روغن ها مخلوط کنید. موهایتان را بشوید. آب موها را بگیرید. موهای نم دار را با برس رنگ به مواد آغشته کنید و به ملایمت پوست سر و موها را به صورت دورانی ماساژ دهید، سپس موها را بالای سر جمع کرده و روی آن را به وسیله ی یک پوشش نایلونی یا کاغذ فویل بپوشانید. پس از یک ساعت مکث موها را با شامپوی ملایم مخصوص موی خشک شستشو دهید. برای شستشو میتوانید از مخلوط دو عدد زرده ی تخم مرغ مقداری آب و شامپو بچه استفاده کنید. برای تاثیر مطلوب به مدت دو ماه هفته ای یک بار موهایتان را ویتامینه کنید.
یک تقویت کننده گیاهی عالی برای موهای چرب:
مواد لازم:
1. روغن نارگیل 20 سی سی
2. آب به 30 سی سی
3. آب گریپ فروت 20 سی سی
4. عرق بهار نارنج 20 سی سی
5. سرکه انگور 10 سی سی
6. برس رنگ
7. پوشش نایلونی یا کاغذ فویل
طرز استفاده:
روغن نارگیل را بر روی حرارت گرم کنید سپس با سایر مواد مخلوط کنید. موهایتان را بشوید. آب موها را بگیرید. موهای نم دار را با برس رنگ به مواد آغشته کنید و به ملایمت پوست سر و موها را به صورت دورانی ماساژ دهید، سپس موها را بالای سر جمع کرده و روی آن را به وسیله ی یک پوشش نایلونی یا کاغذ فویل بپوشانید. پس از یک ساعت مکث موها را با شامپوی ملایم مخصوص موی خشک شستشو دهید. برای شستشو میتوانید از مخلوط دو عدد زرده ی تخم مرغ مقداری آب و شامپو بچه استفاده کنید. برای تاثیر مطلوب به مدت دو ماه هفته ای یک بار موهایتان را ویتامینه کنید
یک تقویت کننده گیاهی عالی برای جلوگیری از ریزش مو:
مواد لازم:
1. روغن فندق 60 سی سی
2. 10 گرم سیر پوست کنده
3. برس رنگ
4. پوشش نایلونی یا کاغذ فویل
طرز استفاده:
سیر را به خوبی بکوبید تا عصاره ی آن خارج شود. سپس با روغن فندق مخلوط کنید و مدت 24 تا 48 ساعت آن را در محل نسبتا گرمی بگذارید. آن گاه مخلوط را صاف و در یک ظرف شیشه ای تمیز بریزید. موهایتان را بشوید. آب موها را بگیرید. موهای نم دار را با برس رنگ به مواد آغشته کنید و به ملایمت پوست سر و موها را به صورت دورانی ماساژ دهید، سپس موها را بالای سر جمع کرده و روی آن را به وسیله ی یک پوشش نایلونی یا کاغذ فویل بپوشانید. پس از یک ساعت مکث موها را با شامپوی ملایم مخصوص موی خشک شستشو دهید. برای شستشو میتوانید از مخلوط دو عدد زرده ی تخم مرغ مقداری آب و شامپو بچه استفاده کنید. برای تاثیر مطلوب به مدت دو ماه هفته ای یک بار موهایتان را ویتامینه کنید. در صورت تمایل می توانید روغن جوانه گندم، نارگیل و یا کرچک را جایگزین روغن فندق کنید. و یا رد هر بار استفاده از یکی از روغن های فوق استفاده کنید.

دسته بندی ها : پزشکی زیبایی

نظری پیدا نشد .
<% %>
<% item.user_name %>
<% item.skill.name %>
<% item.text %>

برای ارسال نظر وارد سایت شوید
در حال دریافت اطلاعات ...
خطا در ارتباط با سرور ، لطفا بعدا تلاش کنید .